1. světová válka
Pomník z opracovaného kamene s nápisem: Našim padlým vojínům ve světové válce 1914-1918 + jména a fotografie padlých
Pomník byl postaven v roce 1924 kameníkem p. Smolíkem z Třebíče.
V roce 2008 byla přidělena dotace kraje Vysočina ve výši 6.000,- Kč na opravu a údržbu.

